Değerler Eğitimi

_
Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın temel eğitimleri verilmektedir. Bunun yanında mili ve manevi değerlerine bağlı bir nesil olmalarını sağlamak için değerler eğitimi ile İzmir anaokulu etkinlikleri verilmektedir.
Çocuklarımızın milli ve manevi değerlerine, geleneklerine, toplum kurallarına, aile yaşantısına bağlı bir birey olarak yetiştirmek için çalışmaktayız. Günümüzde bu hassasiyetin ne kadar önemli olduğunu çok daha ayrıntılarıyla görmekteyiz.

İngilizce Etkinliği

_

Geleceğimizin teminatı olacak olan çocuklarımızın temel eğitimlerinin yanında her gün gelişen ve değişen Dünya’ya ayak uydurmalarını sağlamak amacı ile temel yabancı dil dersi olarak ingilizce etkinliği verilmektedir.
Çocukların okul öncesindeki doğal öğrenme yeteneği yetişkin yaşlara göre daha avantaj sağladığı için, okullarımızda ingilizce etkinliği verilmektedir. Eğitimciler arasında yapılan anketlerde okul öncesi verilen yabancı dil eğitimlerinin daha kalıcı olduğu, bu yaştaki çocukların öğrenmeye daha yatkın olduğu için farklı bir dilin farkındalığı ileride daha iyi kavranmaktadır. Okul öncesi verilen yabancı dil etkinliklerinin daha kalıcı olduğu anlaşılmaktadır.

 

Beden Etkinliği

_

Çocuklarımıza beden eğitimi olarak jimnastik eğitimi verilmektedir.
Jimnastik hem vücudun sağlıklı kalmasını hemde sporla beraber zinde kalmasını sağlayan en güzel aktivitelerden bir tanesidir. Beraber yapılan en önemli organizasyonlardan biri olan beden eğitimi dersi, çocukların kendilerini tanıma ve sporu sevme alışkanlığını ortaya çıkarmaktadır. İzmir anaokulu etkinlikleri için blok sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Matematik Etkinliği 

Çocukların okul öncesindeki doğal öğrenme yeteneği yetişkin yaşlara göre daha avantaj sağladığı için, okullarımızda matematik etkinliği düzenlenmektedir. Bu yaştaki çocukların öğrenmeye daha yatkın olduğu için Okul öncesi yapılan etkinliklerin daha kalıcı olduğu anlaşılmaktadır.

matematik-turkce-egitimleri

Türkçe Dil Etkinliği

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın temel eğitimlerinin yanında Türkçe dil etkinliği de verilmektedir.
Bu etkinlikler kısaca şiir etkinliği, hikaye etkinliği, ana dil etkinliği, bilmece etkinliği, tekerleme etkinliği, parmak oyunları etkinliği ve farklı Türkçe dil etkinlikleridir.

İlkokula Hazırlık Çalışmaları

_

Çocuklarımızın hayatının başlangıcı olan anaokulu eğitimi sırasında ilkokula hazırlık eğitimleri de verilmektedir.
Çocukların okul öncesi eğitim programlarında ilkokula alıştırma, hazırlık çalışmaları verilmektedir. İlkokulda yepyeni bir hayata başlayacak olan çocuklarımız için rehber öğretmenler eşliğinde eğitimler verilmektedir. İzmir anaokulu etkinlikleri

 

Öz Bakım Eğitimi

_

Çocuklarımıza günlük yaşam becerilerini kolaylaştırmak için öz bakım eğitimi verilmektedir. izmir anaokulu etkinlikleri kapsamında Çocuklara günde 2 kez ve 5 ile 10 dakika arası eğitim için zaman ayırarak öz bakım eğitim verilmektedir.
Bu eğitimde çocuğun kendisini eğitime verebilmesi için zinde, uykusuz ve moralli olması gerekir. Öz bakım eğitimlerinde çocuklarla mümkün mertebe aynı hizada oturarak göz teması kurulmalıdır. Sizin yüzünüzü görmesi için ona doğru oturmalı, size bakmıyorsa yüzünü hafifçe çenesinde tutarak kendinize döndürmelisiniz. Karşılıklı olarak göz göze gelme süresi ve kadar uzarsa o kadar verimli bir eğitim olur. Bunun için çocuğunuzu ödüllendiriniz. Eğer sizinle iletişim kurmamakta ısrar ediyorsa o zaman göz hizanıza sevdiği bir şey koyarak yine iletişim sağlamayı deneyiniz. Kısa ve basit cümleler kurunuz.

 

DGÇ Çalışmaları

_

Dikkat geliştirme yada dikkat toplama çalışması insanın dikkatinin bir noktada bilinçli olarak toplanmasıdır. Dalgınlık ve düzensizliklerin bir tarafa bırakılarak düşüncemizi o ana, o anki olaylara toplamadır.
Çocukların okul öncesindeki eğitimlerinde dikkatlerini bir noktaya toplayabilme, o anki konuya odaklanabilme, ani gelişen olaylarda dikkatini dağıtmadan sakin kalabilme gibi özel etkinlikler yapılmaktadır.